Brno, Vídeňská 546/55

Staň se správcem sítě
v IT Akademii STEP!

PROČ SE STÁT
SPRÁVCEM SÍTĚ?

Je to cool!

Hlavní úloha systémového/síťového administrátora spočívá ve správě infrastruktury/služeb, dohledu nad jejich fungováním a bezpečností a jejich neustálý rozvoj a modernizace. Byť jen minutový výpadek systému nebo síťových služeb může firmu stát několik tisíc, ale i několik miliónů. Není tedy třeba zdůrazňovat význam kvalitních profesionálů v tomto oboru.

Neustálý rozvoj

Technologie, se kterými administrátor každý den pracuje, se neustále vyvíjejí. I on má tedy možnost stále se vyvíjet a vzdělávat.

Dobré finanční ohodnocení

Správci sítí a systému jsou velmi žádaní specialisté s dobrým nástupním platem. Jeho výše se samozřejmě odvíjí od délky praxe a dosažené kvalifikace. Například v Praze se výše nástupního platu pohybuje kolem 40.000 Kč hrubého (platy.cz)

Jistota uplatnění na trhu práce

Informační technologie představují jedinou oblast, kde je více volných míst než aktuálně volných specialistů. Každým rokem vzrůstá poptávka po správcích sítě a systému.

Kreativní práce

Profesionálové z oboru Vám řeknou, že nejlepší na jejich práci je to, že dostávají mnohdy neobyčejné úkoly. Nebo obyčejné, ale mohou je řešit podle sebe.

Práce jako koníček

Jestli Vás vždycky zajímalo, jak věci fungují, co s čím souvisí a k tomu Vás bavily počítače, pak je práce systémového administrátora/správce sítě určena právě pro Vás. Při výběru povolání se řiďte tím, co Vás baví. Vždyť dobře placený koníček je ta nejlepší práce.

ZNALOSTI A DOVEDNOSTI

CO BY MĚL VĚDĚT A UMĚT SPRÁVCE SÍTĚ:

 • Struktura sítí IPv4 a IPv6:
  • Technologie LAN: Ethernet, L2/L3 Switching, VLAN, STP (RSTP, MSTP)
  • Směrovací protokoly: EIGRP, OSPF, BGP
  • Principy směrování multicastů, IGMP, CGMP, PIM
 • Zajištění klíčových síťových služeb
 • Technologie zajišťující bezpečnost sítí

CO BY MĚL VĚDĚT A UMĚT SYSTÉMOVÝ ADMINISTRÁTOR:

 • Operační systémy Windows Server a GNU/Linux
 • Správa, údržba a instalace pracovních stanic
 • Windows 7 a Windows 8
 • Správa systémů Active Directory
 • Kompletní správa Windows a Linux serverů
 • Zálohování a obnova dat
 • Bezpečnost

Toto a mnohé další se dozvíte na IT Akademii STEP ve specializaci "Síťové technologie a správa systému"

Studijní plán

Proč si studenti vybírají
právě IT Akademii STEP?

Moderní a aktuální studijní plány

Studijní plán se neustále aktualizuje v návaznosti na momentální potřeby trhu. Nenajdete zde žádné zbytečné předměty, pouze to skutečně budete používat v praxi.

Kvalitní studijní materiály

Studijní program, který jinde nenajdete. Originální metodika, online vyučování, studijní plány a práce na projektech v rámci výuky. To vše zajišťuje vysokou úroveň znalostí našich absolventů.

Nechte se vést profesionály

Naši učitelé jsou certifikovanými profesionály ve svém oboru. Přicházejí k nám přímo z jednotlivých firem, aby předali studentům praktické znalosti a dovednosti. Pro své zaměstnance také průběžně pořádáme semináře, workshopy a tréninky, abychom jim pomohli udržovat a rozšiřovat jejich profesní znalosti a pedagogické dovednosti.

Moderní vybavení

V IT Akademii STEP jsme vytvořili ty nejlepší podmínky pro pohodlné vzdělávání. Studenti po celém světě mají k dispozici 250 počítačových laboratoří a více než 3000 moderních počítačů. Každý student má svoje vlastní pracovní místo.

100% praktická výuka

Základem našeho přístupu ke vzdělávání je praktická výuka a komunikace s vyučujícím. Nenajdete zde nudné přednášky. Znalosti jsou okamžitě fixovány praxí.

Závěrečný diplom

Absolventi Akademie získávají po úspěšném završení studia diplom.

Získejte mezinárodní certifikáty

STEP je autorizovaným školicím centrem pro produkty Microsoft, Cisco nebo Autodesk. Studentům našich vzdělávacích programů je umožněno skládat bezplatně zkoušky na mezinárodní certifikáty.

Studujte když máte čas

Můžete si vybrat studium ve dnech a hodinách, které vám vyhovují. Studium ve STEPu je možné kombinovat se studiem na jiné škole či dokonce s prací.

Jedinečný vzdělávací program

Přednášející přímo z praxe, aktuální studijní plány, dobré technické zázemí, mezinárodní certifikace nebo pomoc s hledáním práce - to vše odlišuje IT Akademii STEP od jiných počítačových škol.

Pomoc s uplatněním na trhu práce

Nabídka skutečných pracovních pozic od zaměstnavatelů pro studenty a absolventy Akademie. Partnerská spolupráce s firmami. 25% našich studentů získá první pracovní nabídku už po prvním roce studia.

Práce v malých skupinách

Studenti pracují v malých skupinách, abychom ke každému mohli přistupovat individuálně.

Bez korupce

Ve STEPu nebereme úplatky. Známky budete dostávat pouze za svoje výsledky.

Přihlásit se na bezplatnou konzultaci

Příjmení Jméno*:
Telefon*:
E-mail*:

Zajímavosti
o IT AKademii STEP

Velká nestátní vzdělávací instituce (41 poboček ve 16 státech.) Funguje od roku 1999.

STEP je považován za nejlepší výukové centrum v Evropě pro technologie Cisco.

Na Ukrajině patří STEP mezi deset nejlepších vysokých škol , které se věnují přípravě IT specialistů.

STEP používá vlastní studijní plány a materiály, které jsou vysoce ceněny IT specialisty po celém světě.

Ve STEPu pracuje více než 600 vyučujících z praxe.

STEP nabízí praktické znalosti, po kterých je v IT poptávka

Studenti STEPu se umisťují na předních místech v mezinárodních soutěžích

STEP je také autorizovaným školicím centrem Microsoft, Cisco, Autodesk aj.

Více než 18 tisíc studentů a 80 tisíc absolventů pracuje v ukrajinských a mezinárodních IT společnostech.

Absolventi Akademie pracují v 36 různých státech světa. Mnoho z nich také založilo svůj vlastní startup.

MOŽNOSTI STUDIA

Prezenční studium:
 • Pro koho
 • Určeno pro osoby
  od 15 do 55 let
 • Délka studia
 • 5 semestrů
 • Rozvrh hodin
 • (pondělí až čtvrtek)

  Dopoledne: 9:00 - 12:00
  Poledne: 13:30 - 16:30
  Odpoledne: 18:00 - 21:00
  pátek – domácí úkol
 • Cena
 • 5.700 Kč / měsíc
  30.780 Kč / semestr
 • Zaregistrujte se
Studijní
plán
Zkrácené studium:
 • Pro koho
 • Určeno pro osoby
  od 15 do 55 let
 • Délka studia
 • 5 semestrů
 • Rozvrh hodin
 • Sobota neboт neděle

  Dopoledne: 9:00 - 13:30
  Poledne: 12:00 - 16:30
  Odpoledne: 15:00 - 19:30
  pondělí až pátek - domácí úkol
 • Cena
 • 4.300 Kč / měsíc
  23.220 Kč / semestr
 • Zaregistrujte se
Studijní
plán

Typické chyby při výběru
školy:

Snaha o co nejnižší cenu

Snaha ušetřit na vzdělávání se velmi pravděpodobně odrazí na jeho kvalitě. Nízké ceny většinou znamenají, že vyučující nedostávají odpovídající ohodnocení, nebo nemají potřebnou kvalifikaci. Svoje vlastní vzdělání je nejlepší svěřit do rukou osvědčeným profesionálům z praxe.

Studijní program neodpovídá zvolenému cíli

Ještě před začátkem studia je nutné si stanovit cíle, které by mělo vzdělání naplnit. Nebojte se vše konzultovat se specialistou. Nepřesné stanovení cíle s sebou často nese chybný výběr typu nebo formy studia. Nakonec poznáte, že jste se zmýlili, ale čas i peníze budou pryč.

Absolvování více krátkodobých kurzů

Pokud se skutečně chcete stát programátorem bez větších předchozích znalostí, na krátkodobých kurzech se Vám těžko podaří nashromáždit potřebné znalosti. Abyste do tajů programování skutečně pronikli, je třeba přepočítávat algoritmy, vytvářet programovací projekty nezávisle na cílovém jazyku realizace, přenastavit svůj způsob přemýšlení a získat praktické zkušenosti. Zaměstnanci Akademie stanovili na základě vlastní mnohaleté zkušenosti jako optimální délku studia minimálně 2,5 roku. Po této době si můžete být jisti výsledkem.

Snaha o získání státního diplomu

Doby, kdy byl pro získání dobré práce zapotřebí diplom ze státní vysoké školy, už jsou pryč. Zaměstnavatelé v současnosti nejvíce oceňují konkrétní znalosti a dovednosti uchazečů. V oblasti IT to platí dvojnásob. Právě zde se klade důraz na zkušenost s novými technologiemi a odpovídajícími programovacími jazyky.

Sebevzdělávání

Samostudium je vynikající v případě, že máte železnou vůli, spoustu času na vyhledávání potřebné literatury, výukových videí a audioknih. Opravdový kontakt s učitelem z praxe však žádná z těchto věcí nemůže nahradit. Studium probíhá mnohem pohodlněji a rychleji, pokud máte možnost konzultace se specialistou. Ten Vás může upozornit na případné chyby nebo nedostatky a nasměrovat Vás správným směrem.

Doučování

Doučování je také určitou formou samostudia, obohacenou o někoho, kdo vás kontroluje a vede. Učení probíhá tímto způsobem určitě rychleji, ne však tak rychle jako by probíhalo ve skupině s učitelem z praxe a podle učebního plánu vytvořeného podle momentálních potřeb IT průmyslu. Možná se vám tímto způsobem podaří naučit několik programovacích jazyků, ne však celý komplex současných postupů a technologií. Na to je zapotřebí celého týmu profesionálů. A v neposlední řadě - doučování Vám nepřinese žádný závěrečný diplom ani certifikát.
Touha po rychlých a snadných výsledcích
Ať už si vyberete jakoukoli variantu studia, výsledek bude záviset jen a jen na Vás. Vzdělávací instituce má za úkol především dovést studenta k jeho cíli, a to co nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem. Během 15 let našeho fungování jsme se přesvědčili, že za dva nebo tři měsíce z nikoho programátora neuděláme. A kdo říká, že to umí, dost možná neříká pravdu. Délka našeho vzdělávacího programu je proto 2,5 roku. Je to optimální doba, která umožňuje získat potřebné základní vzdělání a pustit se do práce.

Přihlásit se na bezplatnou konzultaci

Příjmení Jméno*:
Telefon*:
E-mail*:

Společnosti, ve kterých pracují
absolventi STEPu

Zkušenosti absolventů
a zaměstnavatelů

Evgenij Junak,
Project manager a
Lead System Engineer ve společnosti British Sky Broadcasting

Bez Akademie bych se nikdy nedostal takhle daleko. Právě ve STEPu jsem získal neocenitelné zkušenosti a znalosti, které nenajdete na žádné ukrajinské vysoké škole. Na Akademii učí jenom profesionálové a jenom proto, že je to baví. To je ten hlavní rozdíl. Když ještě dodám že studium je soustředěné jenom na skutečně zásadní znalosti a vládne skvělá atmosféra tvořená lidmi, co se chtějí opravdu něco naučit, zní to skoro jako recept na dokonalou školu.

Alexandr Valjuško,
abslovent 2009,
Senior konzultant a instruktor síťové bezpečnosti ve společnosti Incom.

Atmosféra ve STEPu je na rozdíl od jiných škol neoficiální, lidé tu mají k sobě blíž a víc se na studium soustředí. Tahle škola změnila v mém životě hodně. Z neprůbojného samotáře ponořeného dvacet čtyři hodin do Lineage 2 se stal ostřílený profík. Na Akademii jsem získal mezinárodní certifikáty CCNA, CCNP, CCAI, CCSI. Úplně první, co jsem na začátku studia pochopil, bylo, že administrátor není profese. Tahle specializace ve STEPu zahrnuje tři nebo čtyři různé profese, takže má člověk čas se rozhodnout, co ho bude bavit.

Denis Gudilin,
absolvent 2011,
Research IT Support Analyst ve společnosti Barclays Capital (Velká Británie)დენის გუდილინი 2011 კურსდამთავრებული., Research IT Support Analyst в Barclays Capital (ინგლისი)

Když jsem se rozhodoval, kde budu studovat, bylo pro mě důležité, aby mělo studium úzkou specializaci, která odpovídá aktuálnímu dění v oblasti IT, a aby cvičení probíhala na moderních počítačích. Podstatné také bylo, abych měl možnost získat mezinárodní certifikáty, které ve své specializaci nutně potřebuji a bez kterých bych mohl jen těžko pracovat v prestižní firmě. Moje studium a především získané znalosti se příznivě projevily na mém kariérním růstu. Také se mi na studiu líbilo, že příklady z praxe byly opravdu skutečné a ne jen teoretické, úplně mimo realitu.

Oleg Možajev,
absolvent 2011,
Softwarový Tester ve společnosti Comodo

To, co se učí na Akademii, se neučí na žádné jiné ukrajinské vysoké škole. Opravdu. Lidi, kteří dostanou diplom ze státní vysoké školy nevědí ani 20% toho, co absolvent Akademie. Neříkám to jen proto, že mám kamarády, kteří na státní vysokou školu chodili, ale hlavně proto, že jsem sám vedl technické pracovní pohovory. V akademii jsou skvělí učitelé, třeba Denis Kodeš, Alex Tumanov, Káťa Pinčuk, Míša Veličko... Moc bych jim chtěl poděkovat.

Více zkušeností

Jak to
funguje

Necháte nám vzkaz na stránkách nebo přijdete do kanceláře Akademie

Probereme s Vámi Vaše cíle a vybereme pro Vás vhodný studijní program

Potom podepíšeme smlouvu, proběhne platba a můžete se vrhnout do učení.

Po úspěšném absolvování studia od nás dostanete diplom a certifikáty dokládající Vaši úroveň znalostí.

HR oddělení Akademie Vám pomůže najít práci ve Vaší specializaci.

Děláme všechno proto, aby studium u nás bylo zajímavé a mělo smysl.
Žádné zbytečnosti. Jenom to, co Vám pomůže najít dobrou práci.

Ještě Vás něco napadá?

Zeptejte se hned!

А хотите, мы Вам вышлем набор демонстрационных электронных уроков полустационара?


Да
Нет

Заполните пожалуйста форму